A hajdúböszörményi Helyi termék rendezvény a korábbi budapesti, pannonhalmi és paksi eseményekhez hasonló tematikára épült, és hasonlóképpen sok érdeklődőt vonzott.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) által szervezett május 11-i rendezvénynek a hajdúböszörményi NAK Szolgáltató Központja adott otthont, ahová csaknem száz érdeklődőt vártak.
A programok sorát ezúttal is az Agrárminisztérium képviselőjének előadása nyitotta, majd a Nébih prezentációja következett. Ezután a Kislépték Egyesület előadója „Trendek, lehetőségek, eszközök, élet a nagybanin túl” címmel bemutatta, hogy a hagyományos piacok mellett milyen más értékesítési csatornái lehetnek a kistermelőknek. A helyes élelmiszer-jelölés módjait összefoglaló előadás után két jó gyakorlattal ismerkedhettek meg a résztvevők. Bemutatkozott a Táncoskert regeneratív közösségi gazdaság és a Hajdúság Éléskamrája termelői közösség.
A közönség érdeklődését a KMÉ iránt már felkeltették az előadók, akik kérdéseiket a KMÉ információs asztalánál tették fel munkatársainknak, hogy részletesen informálódjanak a védjegy nyújtotta előnyökről. A résztvevő kistermelők főként szörp, lekvár, sajt, tojás, pékáru, száraztészta, szalámi, kolbász és méz témakörben voltak érdekeltek. A KMÉ-védjegy termékleírásai között a felsoroltak többsége már megtalálható vagy pedig készülőben van.
Amint korábbi beszámolóinkban is hangsúlyoztuk, a Helyi termék rendezvénysorozat találkozási alkalmai kölcsönös előnyöket nyújtanak a termelők és a KMÉ-védjegy számára egyaránt. Az első kézből érkezett termelői visszajelzések egyértelművé teszik azt, hogy milyen termékkörökben van igény a pályázati lehetőség megnyitására. A KMÉ Kiterjesztési Stratégiája így épülhet a valós igényekre.
A fotók az esemény helyszínén készültek.
PÁLYÁZZON a KMÉ-védjegyre!
Igényelje az UNIÓS TÁMOGATÁST 2023. augusztus 31-ig!