Sűrítés
Lényege, hogy a főzelék folyadéktartalmát csökkentsük, vagyis hogy minél sűrűbb ételt kapjunk.
A hagyományos sűrítés alapanyaga például a liszt, a tejföl, a tojás, tej vagy valamilyen zsiradék, amelyek a sűrítés módjától függően plusz ízt adnak a főzelékünknek.
Persze ma már számtalan más alternatíva is létezik az ételek sűrítésére, például, ha az ételt részben vagy egészen saját áttört alapanyagával sűrítjük.
Rántás
A rántásnak több módja is lehet. Addig pirítjuk a felmelegített zsiradékban a lisztet, amíg fehér-, barna-, vagy zsemleszínű nem lesz. Majd az ételhez adjuk. Létezik olyan is, hogy száraz rántás: ebben az esetben zsiradék felhasználása nélkül, állandó keverés mellett pirítjuk a lisztet, amit a tűzről lehúzva hideg vízzel csomómentesre keverünk, majd a főzelékhez adjuk.
Habarás
Az egyszerű habarás elsősorban csak sűrít. Ekkor a lisztet vízzel, zöldséglével vagy natúr csontlével csomómentesre keverjük, majd állandó keveréssel a forrásban lévő ételbe öntjük. A finom habarás azonban nemcsak sűrít, de jelentősen növeli az étel ízét, energia- és tápanyagtartalmát is. Ebben az esetben a lisztet tejjel, tejföllel, kefirrel, joghurttal vagy tejszínnel simára keverjük. Mielőtt azonban a forró ételhez öntenénk, egy kevés meleg főzőlével elkeverjük, különben a tejtermék kicsapódik.
Böngéssz védjegyes termékkeresőnkben!
Csatlakozz Facebook és Instagram-közösségünkhöz, és válj tudatosabb vásárlóvá!
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]