A karácsonyi időszak egyik legismertebb és legkedveltebb édessége, a szaloncukor, idén új szintre lépett a minőség jegyében. Nem csupán Hungarikum státuszt kapott, hanem külön figyelmet kapott a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegy égisze alatt is, mely a hazai és nemzetközi piacokon egyaránt a minőség záloga.
A KMÉ-védjegy célja, hogy kiemelkedő minőségű magyar élelmiszereket hitelesítsen, ezzel segítve a gyártókat piaci pozíciójuk megerősítésében és a fogyasztók bizalmának elnyerésében.
Miért érdemes a KMÉ-védjegyre pályázni?
A Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegy hitelességet és garanciát nyújt a vásárlók számára, hiszen a védjeggyel ellátott termékek kiváló minőséggel rendelkeznek. Dr. Felkai Beáta Olga, az Agrárminisztérium élelmiszerláncért felelős helyettes államtitkára a 2024-es Év Szaloncukra díjátadón kiemelte, a KMÉ-védjegy célja, hogy megerősítse a minőségi élelmiszerek piacát, és megkönnyítse a fogyasztók döntését az ünnepi forgatagban is.
A díjátadón bejelentésre került, hogy az iparági szereplők bevonásával frissítették a szaloncukorra vonatkozó előírásokat a Magyar Élelmiszerkönyvben, ami alapját képezi a szaloncukorra vonatkozó Speciális tanúsítási követelményeknek. Ez utóbbi nyújt egyértelmű keretet és útmutatást a gyártók számára a KMÉ-védjegy megszerzéséhez.
Hogyan lehet KMÉ-védjegyes egy szaloncukor?
A védjegy elnyeréséhez a készterméknek, és a felhasznált alapanyagoknak is szigorú minőségi követelményeknek kell megfelelnie:
Külcsín és csomagolás
- A termék ne legyen nyomott, törött, erősen deformált, csomagolóanyaghoz ragadt, átnedvesedett burkolatú, küllemhibás.
Íz és állag
- A csokoládé felülete fényes, állaga roppanós, a töltelék homogén, krémes, idegen íztől mentes.
- Ropogós összetevők esetén biztosítani kell, hogy azok ne legyenek szívósak vagy átpuhultak.
Felhasználható alapanyagok:
- Csokoládébevonatként kizárólag a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak megfelelő, kizárólag kakaóvajtartalmú csokoládétermékek használhatóak.
- Színezéshez és ízesítéshez kizárólag színező élelmiszereket, természetes ízesítő összetevőket, valamint a vonatkozó rendelet szerinti természetes aromaanyagokat és aromakészítményeket lehet felhasználni .
- A korpuszhoz pálmaolaj csak RSPO tanúsítvánnyal használható, hidrogénezett növényi zsírok alkalmazása tilos.
A KMÉ-védjegyre pályázó szaloncukor részletes termékleírását a Speciális tanúsítási követelmény tartalmazza.
Kik kerültek az élvonalba idén?
A november végi „Év Szaloncukra 2024” díjátadón 157 versenyző közül választották ki a legjobbakat. A fődíjat a maklári Stühmer Körtezselés-muskotályos szaloncukor nyerte el, míg második helyen a Kézműves Cukrászda Bailey’s kávés szaloncukra, harmadik helyen pedig a Sulyán Cukrászda Mogyorókrémes chipses nugátos szaloncukra végzett.
Lépjen előre most!
A KMÉ-védjegyre már megnyitottuk a pályázási lehetőséget, csatlakozzon termékével a KMÉ-védjegyet viselő élelmiszerek egyre népesebb családjához.
Decemberben indítjuk 5 hónapig tartó országos kampányunkat, amely még inkább felhívja a figyelmet a védjegy fontosságára.
Ne hagyja ki ezt az esélyt, hogy terméke a minőség szimbóluma legyen a piacon!
Lépjen be Ön is a KMÉ-védjeggyel kitüntetett szaloncukrok exkluzív körébe és tegye különlegessé termékét az ünnepi szezonban!
Iratkozzon fel vállalkozói hírlevelünkre ,
hogy élen járhasson a minőségi élelmiszerek piacán.
Maradjunk kapcsolatba!