Ha tavasz, akkor medvehagyma. Mindenki ismer legalább egy medvehagymás receptet, mi hoztunk egyet, ami kiváló is. A tavaszi kirándulások alkalmával is remek útravaló lehet.
HOZZÁVALÓK
- 60 dkg liszt
- 3 teáskanál só (ízlés szerint)
- 25 dkg KMÉ-vaj
- 10 dkg tisztított és aprított medvehagyma szárával együtt
- 2,5 dkg élesztő
- 25 dkg KMÉ-túró
- 1 db tojás a tésztába + 1 a megkenéshez
- 1 kis pohár KMÉ-tejföl
A tetejére:
- szezámmag
- reszelt KMÉ-sajt
Elkészítése
A lisztben elkeverjük a sót, elmorzsoljuk benne a margarint. Hozzáforgatjuk az aprított medvehagymát. Külön tálban villával törjük át a túrót, majd adjuk hozzá a márványsajtot és a friss élesztőt is. A liszthez adjuk a tojással és tejföllel együtt, ezután jól kidolgozzuk a tésztánkat. Letakarva 1 órára a hűtőbe tesszük.
A sütőt előmelegítjük 200 fokra. Lazán átdolgozzuk a tésztát, 1 cm vékonyra nyújtjuk, megkenjük felvert tojással, a tetejét megszórjuk szezámmaggal vagy reszelt sajttal. Ujjnyi csíkokra vágjuk, majd pár perc alatt szép aranysárgára sütjük.